Instagram

Fotografia przedstawiająca zająca skąpanego w promieniach słońca wygrała konkurs GDT Nature Photographer of the Year - jej autorem jest niemiecki fotograf, Peter Lindel.

 

 

 

W konkursie fotograficznym udział mogli wziąć wyłącznie członkowie Towarzystwa Fotografii Przyrody, którzy zgłosili ponad pięć tysięcy zdjęć. Zwycięskie prace wybrało 307 członków stowarzyszenia, rozproszonych w 11 krajach. 
 
Zwycięstwo Petera Lindela jest świadectwem jego wytrwałości. Pochodzący z Dortmundu fotograf zrobił zdjęcie w swoim rodzinnym mieście, które nie słynie z obfitości dzikiej przyrody. "Zając europejski, niegdyś zwykły mieszkaniec otwartych terenów wiejskich w całych Niemczech, stał się obecnie rzadkim widokiem. W minionych latach każdego ranka w drodze do pracy na polach i łąkach na północ od Dortmundu spotykałem te cudowne zwierzęta. Fotografuję je od dwunastu lat, ale teraz jest to coraz bardziej czasochłonne - coraz trudniej jest spotkać zająca i uchwycić go na łonie przyrody. 
 
Nagrodzone zdjęcie zostało zrobione w lipcu 2019 r., kiedy miesiące poszukiwań odpowiedniego miejsca doprowadziły mnie do polnej drogi, która zaoferowała najpiękniejsze poranne światło, piękną roślinność i trzy zające. Marzycielski, ciekawy, ostrożny - to przymiotniki, które najlepiej opisują "mojego zająca" - mówi fotograf.
Zając w słońcu
 
Peter Lindel udowadnia, że ​​porywające zdjęcia można wykonać wszędzie - wystarczy nieco cierpliwości. Za swoje zwycięstwo Lindel otrzymał nagrodę pieniężną i zestaw Olympus OM-D E-M1 Mark III 12-40 mm, który z pewnością będzie mu dobrze służył w dalszych fotograficznych przygodach.

Nagrodzone fotografie przyrodniczne

Kolejne wpisy:

DANE FIRMY:
adres

Adres:  ul.Św.Wojciech 37

         41-922 Radzionków

telefon

telefon:  507926348

mail

e-mail:  firma@studiofotoa.pl

INFORMACJE:

KOMUNIA OFERTA