Instagram

Zobacz pierwszy 360 stopni hyperlapse przedstawiający całkowite zaćmienie Słońca

 

W sierpniu 2017 roku zespół Sent Into Space wypuścił w Wyoming w atmosferę balon meteorologiczny, który pozwolił na zarejestrowanie dla BBC zdumiewającego materiału. Zestaw kamer 360° umożliwił uchwycenie całkowitego zaćmienia Słońca widzianego na wysokości 38 km n.p.m. Co więcej według zapewnień twórców tego materiału, był to pierwszy tego rodzaju film w historii.

 

 

 

Zaćmienie Słońca w formie hyperlapse 360 stopni

Film można obejrzeć na kanale YouTube BBC. Technologia 360° pozwala rozglądać się w około i podziwiać zdumiewające widoki. Co więcej twórcy udostępnili w formie tekstowej ciekawostki, które umożliwiają zobaczenie świata np. z perspektywy najwyżej latających ptaków. 
 
Nie jest to pierwszy tego typu materiał uwieczniony z granicy przestrzeni kosmicznej czy z samego kosmosu (materiały rejestrowane przez satelity). Niemniej technologia 360° pozwala po raz pierwszy rozglądać się naokoło, do czego nie są potrzebne żadne dodatkowe osprzęty (wystarczy uruchomić YouTube i "poruszać" kamerą w filmie za pomocą myszki lub touch pada). 
 
W nagraniu można zobaczyć także, jak wygląda praca kamery bez zastosowania stabilizacji (widać tu bardzo duży wpływ turbulencji). Podziwiać można także przesuwający się po powierzchni Ziemi cień Księżyca. Całość kończy się spektakularnym swobodnym upadkiem sprzętu na powierzchnię Błękitnej planety. 

Poprzedni wpis: Wildlife Photographer of the Year 2019

Kolejne wpisy:

DANE FIRMY:
adres

Adres:  ul.Św.Wojciech 37

         41-922 Radzionków

telefon

telefon:  507926348

mail

e-mail:  firma@studiofotoa.pl

INFORMACJE:

KOMUNIA OFERTA