Instagram

Atacama Starry Nights: Episode I

Ten spektakl odbywa się każdej nocy. Raj dla fotografa. Każdy nawet bez sprzętu może gołym okiem zobaczyć Drogę Mleczną i inne zjawiska astronomiczne.

Pamiętaj, aby oglądać cały ekran z włączonym dźwiękiem! Wyróżnione w National Geographic News: newswatch.nationalgeographic.com/2012/02/21/new-time-lapse-gives-rare-glimpse-at-atacamas-starry-nights/
Astronom's Paradise jest pierwszym odcinkiem ekspansji Atacama Starry Nights seria filmów. Cerro Paranal to prawdziwie raj dla astronomów o oszałamiająco ciemnym, stabilnym i przezroczystym niebie. Znajduje się na jałowej pustyni Atacama w Chile i jest siedzibą czołowych światowych teleskopów. Obsługiwane przez Europejskie Obserwatorium Południowe ( eso.org) Bardzo Duży Teleskop (VLT) znajduje się na Paranalu, złożonym z czterech 8-metrowych teleskopów, które mogą łączyć swoje światło, tworząc gigantyczny teleskop w wyniku interferometrii. Cztery mniejsze pomocnicze teleskopy, każdy o średnicy 1,8 m, są ważnym elementem interferometru VLT.

Spacerowanie po pustyni w pobliżu Paranal pomiędzy rozproszonymi kamieniami i głazami na jasnoczerwonym prochu wydaje się być na Marsie, ale pod ziemskim niebem. Niesamowite jest przebywanie pod idealnym nocnym niebem, czystym naturalnym pięknem nietkniętym przez miejskie światła. Na Cerro Paranal na pustyni Atakama rozglądasz się po całym horyzoncie i nie ma wyraźnego znaku świateł miasta, ani bezpośrednich świateł, ani kopuł świetlnych. Na tej planecie pozostało niewiele miejsc, w których nadal można doświadczyć ciemnego nieba. Byłem na podobnych ciemnych niebach na innych kontynentach, od serca Sahary w Algierii, przez Himalaje lub wyspy na Pacyfiku. Ale to, co sprawia, że ​​Atacama bije innych, jest suche i jasne przez tak wiele nocy w roku.

Materiał ten powstaje podczas ekspedycji zdjęciowej do Paranal przydzielonej przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO). Wszystkie prawa do wideo zastrzeżone przez Christoph Malin ( christophmalin.com ) i Babak Tafreshi ( twanight.org/tafreshi ) programu The World at Night (TWAN) ( twanight.org ). Wewnątrz obserwatorium wideo zamieszcza Stephane Guisard ( astrosurf.com/sguisard ).

Muzyka pochodzi z Carbon Based Lifeforms ( Carbonbasedlifeforms.net ). Fragment piosenki Arecibo z albumu [Twentythree], napisany i wyprodukowany przez Johannesa Hedberga i Daniela Segerstad, opublikowany przez Ultimae ( ultimae.com ).

 

Poprzedni wpis: Zaćmienie Słońca

Kolejne wpisy:

DANE FIRMY:
adres

Adres:  ul.Św.Wojciech 37

         41-922 Radzionków

telefon

telefon:  507926348

mail

e-mail:  firma@studiofotoa.pl

INFORMACJE:

KOMUNIA OFERTA