Instagram

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ukazuje piękno Ziemi widzianej z kosmosu

Pochodzący z Filadelfii fotograf i filmowiec Bruce W. Berry Jr. połączył materiały zarejestrowane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i skompilował je w nowym filmie zatytułowanym „Świat pod stopami” (The World Below). Autor wykorzystał publicznie dostępne obrazy udostępniane przez NASA i stworzył hipnotyzujący film.

 

Wszystkie ujęcia wideo i sekwencje time lapse zostały wykonane przez astronautów obecnych na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bruce zebrał materiały, dostosował kolorystykę, dokonał edycji, takiej jak np. odszumianie, tak aby uzyskać spójny obraz i możliwie najwyższą jakość.
 
W opisie filmu autor wyszczególnia lokalizacje widoczne na filmie, które udało mu się zidentyfikować. Bruce W. Berry Jr. Stworzył podobne wideo z ujęciami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2013 roku, jednakże w międzyczasie NASA zgromadziło taki bogaty zasób zdjęć i filmów, że warto było zrobić kolejną produkcję. 
 
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajduje się na orbicie na wysokości od około 330 do 435 km. Dziennie stacja wykonuje około 15 okrążeń wokół Ziemi, podróżując przy tym z prędkością wynoszącą około 27 600 km/h. Poniżej możesz zobaczyć całe wideo.

 

Poprzedni wpis: Obserwatorium Astronomiczne

Imię / nick
Treść komentarza
DANE FIRMY:
adres

Adres:  ul.Św.Wojciech 37

         41-922 Radzionków

telefon

telefon:  507926348

mail

e-mail:  firma@studiofotoa.pl

INFORMACJE:

KOMUNIA OFERTA