Instagram

Biegun Południowy - brama do wszechświata widoczna na zdumiewającym time lapse

 

Niemiecki fotograf Martin Heck przygotował niezwykły, 6-minutowy film poklatkowy pokazujący piękno południowych zórz, które udało mu się uchwycić wraz z Drogą Mleczną. Ten zachwycający time lapse przenosi nas do zupełnie innego świata. 

 

 

 

"Biegun południowy jest jednym z najzimniejszych, najsuchszych i najsurowszych miejsc na Ziemi" - tłumaczy autor filmu. Tylko na Antarktydzie można zaobserwować tzw. Aurora Australis razem z rdzeniem Drogi Mlecznej. 
 
Zdjęcia do filmu zostały przygotowane przez Roberta Schwarza, który wykorzystywał do tego lustrzanki cyfrowe Canon 6D i Canon 5D Mark III. Zmagał się przy tym z ekstremalnymi temperaturami, wynoszącymi około -70°C. Kamery zostały specjalnie przygotowane do wielogodzinnej pracy w takim środowisku. Martin Heck zajął się postprodukcją. Wykorzystał do tego oprogramowanie Adobe Lightroom, After Effects, DaVinci Resolve i LRTimelapse. 
 
Materiały do time lapse zostały zarejestrowane dokładnie na geograficznym biegunie południowym. Magię widoków kosmosu wzmacnia więc fakt, iż roztaczają się nad tak niedostępnym i niegościnnym terenem. Można poczuć, iż jest się na końcu świata, a jednocześnie otwiera się przed widzami zupełnie inny wszechświat. Zorze mienią się różnorodnymi kolorami, a Droga Mleczna majestatycznie góruje nad całym krajobrazem. Część infrastruktury badawczej widocznej w kadrach przywodzi na myśl skojarzenia z bazami, powstałymi na odległych planetach. Pomimo tak kosmicznego krajobrazu, jest on jak najbardziej ziemski, co jednocześnie wskazuje na fakt, iż Błękitna Planeta jest nierozerwalną częścią kosmosu. 

Poprzedni wpis: Zaćmienie Słońca

Kolejne wpisy:

DANE FIRMY:
adres

Adres:  ul.Św.Wojciech 37

         41-922 Radzionków

telefon

telefon:  507926348

mail

e-mail:  firma@studiofotoa.pl

INFORMACJE:

KOMUNIA OFERTA